Csr

5 filarów zrównoważonego rozwoju

Jako spółka zależna Compass Group PLC, światowego lidera w branży żywności i szeroko pojętych usług wsparcia, czujemy odpowiedzialność wobec otaczającego nas świata. Każdego dnia naszą ambicją jest pozytywny wkład w zdrowy i zrównoważony styl życia naszych pracowników i pracowników firm naszych klientów. Z tego właśnie powodu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (CSR) jest częścią naszej strategii na rzecz zrównoważonego rozwoju, z której jesteśmy dumni.

Jesteśmy dumni, że podejmujemy coraz więcej działań w zakresie CSR w naszej organizacji.

Nasze działania opierają się na pięciu głównych filarach: ludziach, zaufanych dostawcach, zdrowym stylu życia, środowisku i społeczeństwie. Miejsce pracy, które bierze pod uwagę wszystkie te aspekty zapewnia przede wszystkim wydajność. Jest ona mierzona w prosty sposób i odzwierciedla nasze cele. 

Nasz zespół

Pracujący dla nas zespół jest sercem firmy, ponieważ pełni odpowiedzialną rolę naszych przedstawicieli wobec klientów. Ich motywacja, doświadczenie i przedsiębiorczość stanowią ważny wkład i podstawę naszych działań biznesowych, a tym samym określają jakość naszych usług.

Bardzo ważne jest dla nas, aby nasz zespół pracował w zdrowym i bezpiecznym środowisku. Jako pracodawca zapewniamy naszym pracownikom bardzo dobre warunki do rozwoju i samorealizacji. Ponadto, zdajemy sobie sprawę, że to właśnie oni są sercem naszej organizacji i mają największy wpływ na zadowolenie naszych klientów.

 

Zrównoważone zaopatrzenie

Nasza firma wybiera zawsze zrównoważone źródła i zróżnicowany asortyment produktów dla wszystkich restauracji. Artykuły, które wybieramy są dokładnie wyselekcjonowane i odznaczają się najwyższą jakością. A to wszystko z troski o poprawę warunków życia zwierząt hodowlanych oraz ich naturalnego środowiska.

Dlatego też podjęliśmy decyzję o wycofaniu z użycia jaj pochodzących z chowu klatkowego do produkcji swoich wyrobów i zastąpienia ich jajami z innych alternatywnych hodowli, do końca 2025 r. Wspólnie z dostawcami nieustannie dbamy o jakość dostarczanego asortymentu. 

Zapewniamy bezpieczny i przejrzysty łańcuch dostaw oraz pomagamy budować zaufanie klientów i podtrzymywać z nimi trwałe relacje.

 

Zdrowy styl życia

Każdego dnia promujemy zdrowe nawyki żywieniowe dostarczając naszym gościom żywność najwyższej jakości. Realizując naszą pasję wspierania dobrego samopoczucia innych oraz ich zdrowego odżywiania, możemy pomóc naszym klientom i pracownikom w bardziej zrównoważonym i odpowiedzialnym stylu życia.

Naszą misją jest zwiększanie ilości produktów prozdrowotnych. Stawiamy na sezonowość i regionalność serwowanych produktów. 

Środowisko

Naszym priorytetowym celem jest minimalizacja szkodliwego wpływu na środowisko naturalne, dlatego maksymalnie ograniczamy zużycie energii, wody i marnowanie żywności. Wdrażamy programy, które koncentrują się na lepszym wykorzystaniu zasobów, ostrożnym zarządzaniu nimi oraz pomagają efektywniej zarządzać naszymi finansami.

Społeczeństwo

Przede wszystkim stawiamy na ludzi. Zaangażowanie społeczne jest dla nas bardzo ważne. Wszystkim dajemy szansę na zdobycie doświadczenia i rozwój w swoim zawodzie.

Poprzez aktywne promowanie projektów społecznych lokalnie, demonstrujemy nasze podstawowe zasady, według których organizujemy całą naszą pracę.